2014. július 8., kedd

TempO selejtező és döntő / csak a verseny

A model pontjai - mint már említettem - nem adtak iránymutatást a versenyre nézve. Gondozott tóparton, számos mesterséges tereptárgy között mutatták be. Ehhez képest a selejtező, melynek rajtjába kisbusszal vittek ki, finom domborzatú hegyoldalban zajlott. Mivel a kizárás miatti plusz büntetésképpen a rajtlista végére soroltak, vártunk két órát a karanténban, és egymás után indultunk Miksával.
Hat állomáson 4-4 megoldandó feladat. A pontok előtt a szokásos megállítások, ahol egyre nagyobb várakozási időkre kényszerültünk. Mivel itt nem szedték szét a mezőnyt két csoportra, és az állomásokat nehezen és lassan lehetett megközelíteni, eléggé feltorlódott a mezőny. Az esélyegyenlőség elvét sérülve éreztük: minden második pontnál volt csak esernyős takarás. Ahol nem jött esernyős ember (és néhol ahol jött, ott is), ott a kerekesszékesek kénytelenek voltak a talajra figyelni, a többiek viszont kedvükre nézhették a terepet és a bójákat. Az esetleges óvásokat nem tudom, miként bírálták volna el, mert az állomásokat rögtön utánam lebontották.
Egyébként nagyon tetszett (volna), mert a terep technikás volt, sok domborzati részlettel. Jól ment (volna), 219 mp és 8 hiba (240), amivel 14. helyen jutottam volna a 24 fős döntőbe. Ezt ugyan sajnálom, mégis biztató, hogy már második alkalommal bejutottam volna. Ismerve Mihók képességeit, neki igazán feküdt volna a terep...
A legjobb eredményekkel Antti Rusanen (231), Martin Jullum (299) és Pinja Makinen (309) jutott a döntőbe. A döntőt Levico Termében, egy Habsburg-kastély kertjében rendezték. A megoldótérkép alapján azt gondolom, hogy ez a parkos jelleg jóval egyszerűbb, tehát gyorsabb pályát hozott. Sajnos megnézni nem tudtuk, mert nem derült ki, hogy lehetővé tennék-e a pálya megtekintését (szerintem nem). Ehelyett inkább elmentünk a sprint váltóra Trentoba. Nézőként úgy érzem, jól megrendezett, látványos verseny volt, sajnos az időjárás közbeszólt, és a negyedik futóknál már meglehetősen zuhogott. A kivetítőkön az esélyesebb nemzeti váltók track-je, térkép, részidők és a videós pontokról szép képek jöttek. Fanni nagyon jól kezdett, sokszor láttuk a kivetítőn, habár a kis körben valamit hibázhatott, majd a többiek szuper futásokkal a 15. helyre hozták a váltónkat. Ez a főtér, a rengeteg szurkolóval és szűk helyekkel igazán nagy pszichés terhet rakott a versenyzőkre, volt, aki tévedésből átfutásnál bedobta a térképét a gyűjtődobozba. A váltás megoldása is tetszett, nem tudom, ezt szabályzat írja-e elő, de a befutó versenyző kellett letépje és átadja a térképet a váltótársnak. Mondjuk azt nem tudom, ez félholt állapotban mennyire örömteli feladat, de megoldották.

A TempO bajnok végül Martin Jullum lett (Norvégia, 546 mp), Lauri Kontkanen és Pinja Makinen (mindketten Finnországból) előtt.