2013. július 9., kedd

TrailO bemutató és hosszútáv döntő

A mai nap már számunkra is hozott feladatot, bár elég kellemes módját a trailo-zásnak. A csapat együtt teljesítette a bemutató pályát, amely csupán 8 + 2 időmérő pontból állt. Szerintem kicsit könnyűre sikerült, csupán három pont jelentett kihívást. Persze látszott valami a feladatok jellegéből és mivel a versenyközpont mellett tűzték ki, nem kellett sokat kutyagolni. A TempO VB számra egy állomással
készülhettünk, három feladattal - ez egy sípálya oldalában volt kirakva, ahogy majd a (döntő) pálya is erről a hegycsúcsról fog lejönni, sziklák, bozótok, sok zéró válasz. Apróságokkal készülünk, mint pl. távmérés, tájolók használata a mágnesfékes fém kerekesszékben, Karcsi betűmutatási készségének fejlesztése...
Délután lezajlott a hosszútáv döntője az általunk is kipróbált terepen, ill. mi csak a célközeli kellemes, puha, jól látható részen futottunk, de a futók pályáinak zömét sokkal keményebb terep tette ki. Ez látszik is a győztes időkön, egyik nemnél sem valósultak meg a tervezett idők. Simone Niggli ismét remekelt, két svéd (Alexandersson és Eliasson) előtt, az itt méltán sztárolt Minna Kauppi lecsúszott a dobogóról. A fiúknál kemény küzdelemben Gueorgiou, a helyi Jani Lakanen és Bertuks végeztek elől, Zsolt az elején egy talán nem tökéletes útvonalválasztással (GPS-t megnézve ez a 6-7 átmenet volt, ahol a szinte végig úton futás helyett 3-400 méterrel talán hosszabb és részben mocsaras, bozótos útvonalat választott), szép futással a 28. helyen végzett (1:53:09). Minden elismerésem az övé!